انواع فیلم های بسته بندی پلی پروپیلنی

تفاوت فیلم های opp ، cpp و bopp چیست ؟ انواع فیلم های بسته بندی پلی پروپیلنی

در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی‌ها و کاربردهای انواع فیلم های پلی پروپیلنی مانند: oppو bopp و cpp توضیح دهیم و در ادامه تفاوت‌های آن‌ها را بیان کنیم. لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

OPP چیست؟

به ورق پلاستیکی نازکی که برای استفاده در صنایع بسته‌بندی مواد‌غذایی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد، OPP نام دارد. برای تولید سلفون opp از مواد اولیه پلی پروپیلنی استفاده شده‌است. واژه opp مخفف عبارت Orient polypropylene می‌باشد. انواع فیلم opp عبارتند از opp مات، ‌opp شفاف و opp صدفی. انواع مات این فیلم پلی پروپیلنی باعث ایجاد یک بسته‌بندی جذاب می‌شود. در بسته‌بندی شفاف محتویات داخل بسته‌بندی مشاهده می‌شود. بسته‌بندی نمک خوراکی نمونه معروفی از opp صدفی محسوب می‌شود. این نوع پلاستیک از داخل سفید و از بیرون دارای چاپ است.

 

سلفون opp چیست

 

bopp چیست؟

همانند opp کاربرد bopp نیز بیشتر برای صنایع بسته‌بندی مشاهده می‌شود. این فیلم پلی پروپیلنی، استحکام و ضخامت کمتری نسبت به opp دارد. bopp برگرفته از عبارت Biaxally Orient polyproplene است. برای بسته بندی چیپس، تولید نوار چسب ها و …  از سلفون bopp استفاده می‌شود.

 

چسب های پلی پروپیلنی

 

Cpp چیست؟

نوع دیگری از ورق های پلی پروپیلنی که رنگ شفافی دارد و در اکثر مواقع به صورت لمینت روی ورق‌های پلاستیکی دیگر قرار می‌گیرد، فیلم cpp نام دارد‌. واژه cpp از عبارت cast polyproplene برگرفته شده‌است. این فیلم پلی پروپیلنی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است.

آشنایی با تفاوت های opp ،cpp و bopp

در بخش‌های قبلی مقاله نیز به این نکته اشاره کردیم که فیلم های cpp، opp و bopp در تمام صنایع برای بسته‌بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. مشتریان باید در زمان انتخاب هر یک از این سه محصول پلی‌ پروپیلنی، به نوع مواد‌غذایی یا کالاهای تولید‌شده خود توجه داشته باشند. افرادی که اطلاعات و آگاهی کافی درباره نحوه انتخاب پلاستیک مورد نظر برای بسته‌بندی محصولات خود ندارند و دچار شک، تردید و ابهام شده اند باید با مشاوران فروش مشاوره داشته‌باشند تا بعد از راهنمایی‌های لازم انتخاب بهتری داشته باشند. اکثر بسته‌بندی‌های چیپس و پفک موجود در فروشگاه ها با ورق bopp تولید می‌شوند. برای افزایش مقاومت بسته‌بندی محصولات یک لایه ورق cpp را روی ورق bopp لمینت میکنند تا با افزایش ضخامت ورق مقاومت آن فیلم نیز بالاتر رود. با بالا رفتن استحکام و مقاومت ورق bopp کارایی بسته‌بندی‌ها نیز بیشتر می‌شود. همه این سه نوع ورق پلی‌پروپیلنی بسته‌بندی به صورت فیلم(رولی) به فروش می‌رسند و با کمک دستگاه‌های مخصوص پس از دوخت خوردن به شکل پک‌های بسته‌بندی در می‌آیند. برای افزایش جذابیت بسته‌بندی فیلم های پلی پروپیلنی opp، cpp و bopp را به شکل پاکت مورد استفاده قرار می‌دهند تا با زیبایی ظاهری بسته‌بندی این فیلم ها مشتریان بیشتری برای خرید ترغیب شوند.

 

ورق های پلی پروپیلنی cpp ، opp و bopp

 

صادرات cpp، opp و bopp به کشورهای دیگر

شرکت‌های تولید‌کننده انواع فیلم پلی پروپیلن، محصولات با کیفیت خود را به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کنند. با توجه به افزایش قیمت دلار بسیاری از کشورهای اروپایی برای تامین نایلون‌های بسته‌بندی مورد نیاز خود کارخانه‌های ایرانی را انتخاب می‌کنند. قیمت این محصولات در ایران برای خریداران خرجی بسیار ارزان و مقرون به صرفه خواهد بود. این سه محصول پرکاربرد در هشتاد درصد بسته‌بندی‌ها کاربرد دارند و با استفاده از مواد‌اولیه پلی پروپیلنی ساخته‌شده‌اند.

انتشار در شبکه های اجتماعی:
دسته بندی محصولات
آخرین مقالات:
تولیدات اختصاصی رول پلیمر
دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *