نایلکس درجه یک

نایلکس چیست

نایلکس محصولی پلاستیکی است که با استفاده از مواد اولیه پلی اتیلن سنگین ساخته می شود. اکثر کیسه های رکابی موجود در فروشگاه ها که برای عرضه محصولات به مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند، از جنس نایلکس می باشند. بیست درصد از مواد اولیه به کار رفته برای تولید نایلکس از پلی اتیلن سبک است و هشتاد درصد باقیمانده آن را پلی اتیلن سنگین تشکیل می دهد. استفاده پلی اتیلن سبک در براق شدن، بیشتر شدن لطافت و دوخت پذیری بهتر این محصول نقش دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری را درباره انواع نایلکس در اختیار شما قرار دهیم.

چه محصولاتی با نایلکس تولید می شوند؟

محصولات تولید شده با نایلکس درمصارف خانگی کاربرد زیادی دارند و در مقابل نایلون ها بیشتر برای استفاده در صنایع مختلف کاربرد دارند. محصولاتی که جنس آن ها از نایلکس است، عبارتند از: سلفون، سفره های یک بار مصرف، کیسه فریزر، سلفون های غذایی، دستکش های یکبار مصرف، کیسه زباله های رولی، نایلکس فروشگاهی، نایلکس رکابی به همراه چاپ  و غیره. برای چاپ روی کیسه های نایلکسی از سه نوع چاپ فلکسو، هیلو و سیلک یا دستی استفاده می شود و مشتری در هنگام سفارش می تواند جزئیات چاپ را به کارخانه ارائه دهد تا درست همان چیزی که مشتری درخواست کرده آماده شود.

نایلکس بسته بندی

کیفیت نایلکس به چه عواملی بستگی دارد؟

برای انتخاب هر محصولی اولین معیاری که مد نظر خریدار قرار می گیرد، میزان کیفیت آن محصول است‌. هر چه کیفیت نایلکس بیشتر باشد، مشتریان رضایت بیشتری از آن دارند. مهمترین عامل تعیین کننده کیفیت انواع نایلکس استحکام و مقاومت است. استحکام و مقاومت نایلکس به عواملی مانند مواد اولیه، نوع دوخت و دستگاه تولید کننده آن بستگی دارد. مواد اولیه استفاده شده برای نایلکس تاثیر مستقیمی روی کیفیت آن دارد. همانطور که در بخش های قبلی مقاله نیز اشاره کردیم، بیست درصد مواد اولیه از پلی اتیلن سبک و هشتاد درصد آن نیز از پلی اتیلن سنگین تشکیل شده است. این ترکیب در مواد اولیه باعث تولید نایلکسی براق، انعطاف پذیر و مقاوم می شود. عامل مهم دیگری که در استحکام و مقاومت نایلکس نقش دارد، نوع دوخت آن است‌ هر چه دوخت محکم تر و مناسب تر باشد نایلکس به راحتی پاره نمی شود. دستگاه های سه لایه به عنوان بهترین دستگاه های تولید کننده نایلکس تاثیر زیادی در کیفیت این محصول دارند. دستگاه های برش، چاپ، دوخت و پانج نیز دستگاه های دیگری هستند که در تولید نایلکس مورد استفاده قرار می گیرند. در دستگاه های چاپ هلیو از یک تا هشت رنگ فول اچ دی و در دستکاه فلکسو از یک تا شش رنگ فول اچ دی استفاده می شود.

نایلکس زباله سفید و سیاه

نایلکس ها از لحاظ شکل ظاهری دارای چند نوع هستند؟

نایلکس از لحاظ شکل ظاهری به دو گروه دسته دار و بی دسته تقسیم بندی می شوند. نایلکس دسته دار همان نایلکس هایی هستند که روزانه در میوه فروشی ها، سوپر مارکت ها،  فروشگاه های لباس و غیره بارها مشاهده می کنید‌‌. این نایلکس ها برای حمل محصولات خریداری شده به مشتری ارائه می شود. نایلکس های دسته دار از نظر رنگ بندی نیز دارای انواع مختلفی هستند که شامل نایلکس دسته دار شیری، بی رنگ، رکابی، چاپی و مشکی می باشد. از نظر نوع دسته نیز دارای انواع دسته زنبیلی، رکابی، موزی و دسته تقویت هستند. نایلکس های بی دسته نسبت به انواع دسته دار نازک و به صرفه هستند و مواد اولیه آن ها شباهت زیادی با انواع دسته دار دارد.

نایلکس شفاف رکابی

نایلکس و نایلون چه تفاوتی با هم دارند؟

بین نایلکس و نایلون به عنوان دو محصول متفاوت فرق‌ هایی وجود دارد. این در حالیست که بسیاری از افراد فکر می کنند نایلون و نایلکس هر دو معرف یک محصول هستند. ظاهر نایلون نرم، انعطاف پذیر و براق است و ضخامت بیشتری دارد. در مقابل نایلکس مات و خشک است و ضخامت کمتری دارد‌. با لمس نایلون هیچ صدایی به گوش نمی رسد اما اگر نایلکس را در دست خود مچاله کنید صدای خش خش بسیار زیادی ایجاد می شود. درصد زیادی از مواد اولیه نایلکس را پلی اتیلن سنگین تشکیل می دهد و نایلون را با مواد اولیه پلی اتیلن سبک تولید می کنند.

انتشار در شبکه های اجتماعی:
دسته بندی محصولات
آخرین مقالات:
تولیدات اختصاصی رول پلیمر
دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *